Dziś nie będzie o obrazach i malarzach. Będzie o książce, będzie o tworzeniu i najważniejszym dla Ciebie artyście – o Tobie.

07da77ebbf5f4c78c954ccfb75e88a60

“Droga Artysty” to książka o ogromnej sile działania. Otwiera oczy, umysł i serce i zmienia myślenie o sobie w kontekście tworzenia.  Jest skierowana do każdego kto chce obudzić w sobie wewnętrznego artystę.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jej autorką jest Julia Cameron, scenarzystka, pisarka, reżyserka, która w pewnym okresie życia utknęła na mieliźnie blokad twórczych Vigilix support number , zaprzeczania, lęków przed tworzeniem. Alkohol, który stymulował jej pracę artystyczną i ucieczka od bycia sobą przez popadanie w pracoholiczne ciągi były jej codziennym doświadczeniem. Julii przeżycia pasowały do stereotypowego wyobrażenia o artyście, który potrzebuje używek by tworzyć i który często popada w depresję.

Julia Cameron opisuje swoją historię impasu twórczego oraz wychodzenie z niego Buy Scabo Stromectol without Prescription , poprzez małe, konkretne kroki działań i ćwiczeń artystycznych. To co zrealizowała sama stało się dla niej impulsem do napisania książki i podzielenia się swoimi odkryciami z innymi. Z jej doświadczenia skorzystali artyści malarze, pisarze, scenarzyści, reżyserzy, ale też wszystkie te osoby, które nie odkryły lub straciły dostęp do źródła autentycznej własnej, twórczości.

Jest wiele fragmentów niezwykle inspirujących , zmieniających podejście do siebie jako osoby tworzącej. Podzielę się tym który do mnie przemawia szczególnie, ponieważ jest bliski mojemu doświadczeniu.

“W dłuższej perspektywie bycie artystą wymaga nie tyle dyscypliny, co entuzjazmu. Entuzjazm nie jest stanem emocjonalnym. To duchowe zaangażowanie, miłosne zawierzenie procesowi twórczemu, zachwycone dostrzeganie wszystkich przejawów kreatywności dookoła.

Entuzjazm (od greckich słów, które znaczą “natchniony przez Boga”) to nieustanne czerpanie energii wprost ze strumienia życia. Entuzjazm wyrasta z zabawy, nie z pracy. Nasz wewnętrzny artysta nie jest bezmózgim żołnierzem, lecz wewnętrznym dzieckiem, wewnętrznym towarzyszem zabaw. A tym co buduje trwałą więź miedzy towarzyszami zabaw, jest radość, a nie obowiązek.”

dziewczynka

Ciekawie się zapowiada, prawda?

Dziś zapraszam Cię do czytania książki i realizowania ćwiczeń z niej.

Jednym z pomysłów, propozycji Julii jest  umawianie się z samym sobą na tzw. “randki artystyczne”, by pielęgnować świadomość twórczą i mieć kontakt ze swoim wewnętrznym artystą. Poszukiwanie przyjemności, twórczości, piękna, zaskoczenia, smaków, kształtów i dźwięków, muzyki, tego co sprawia radość i daje poczucie zabawy.

Moja propozycja na najbliższy czas jest właśnie taka: spytaj wewnętrznego dziecka, czyli spytaj tej delikatnej, pełnej otwarcia i ciekawości części samego siebie, co chcesz zrobić by ożywić swoje życie twórcy. Możesz malować, słuchać, śpiewać, napisać wiersz, zatańczyć, albo patrzeć przed siebie i cieszyć się na nowo wiele razy widzianym widokiem. Ty wiesz co jest Ci potrzebne. Zrób to!

Jutro – w środę 7.01.15 – ruszają cztery wstępne spotkania “Drogi Artysty w Krakowie”. Zebrały się dwie grupy Putty.exe free download cnet , w których już brak miejsc. Jak widać propozycja, by realizować razem, w grupie, zadania pełne inspiracji i kreatywnego bawienia się, spotkała się ze sporym zainteresowaniem.

Jeśli chcesz dołączyć do kolejnych spotkań, jest taka możliwość. Regularny, płatny cykl zaczynamy w lutym. Będziemy szli powoli, razem, realizując nowe pomysły i praktykując ćwiczenia z książki. Po więcej informacji zapraszam TUTAJ.

Chcesz ożywić dostęp do zasobów Twojego zapału, radości i twórczości?

Jak pewnie już wiesz moją pasją jest zapalanie innych do rozumienia sztuki, malowania i zmieniania siebie przez doświadczenie spotkania ze sztuką. W tym co robię ucząc prowadzi mnie entuzjazm. Zapraszam! W zakładkach na mojej stronie znajdziesz różne propozycje. Szczególnie polecam Ci moją półroczną Akademię Ilumianatornia, mój autorski program, dzięki któremu możesz wejść na ścieżkę własnego malowania, tworzenia i zmieniania siebie pod wpływem sztuki i działań twórczych. KLIKNIJ

Pozdrawiam Cię znad książki “Droga Artysty”.

Kasia